بلاگ پاراگراف

کتاب اعترافات یک سالک

پائولو کوئلیو
انتشارات بهجت
۲۳۲ صفحه

کتاب اعترافات یک سالک نوشته ی پائولو کوئلیو نویسنده کتاب های پرفروش جهانی نظیر کیمیاگر میباشد. این کتاب حاصل گفت و گوی خوان آریاس نویسنده و روزنامه‌نگار اسپانیایی با پائولو کوئلیو نویسنده شهیر برزیلی است .خوان آریاس در این گفت و شنود سعی دارد نقش شاهد بی‌طرف را ایفا کند و به نوعی پرسش‌های خوانندگان آثار کوئلیو را برای وی مطرح سازد و طی آن از«نشانه‌ها»، «ایمان مذهبی »و «عشق» که در نوشته‌های او فراوان به چشم می‌خورد نویسنده را به پاسخی فراگیر فرامی‌خواند. مباحث این کتاب اغلب درباره مسائل مهم قرن بیستم است که حول موضوعاتی از این دست شکل می‌گیرد : جوانان، اعتیاد، بیماری‌های روانی، اعتراضات سیاسی و اجتماعی، جادو وخرافات و نهایتا بازگشت به ایمان .

پائولو کوئلیو در بخشی از سخنان خود یادآور می‌شود:« برای من زندگی یک مسابقه گاوبازی است، در هر لحظه باید با گاو نر مسئولیت خویش رو در رو شوم و هنوز نمی‌دانم که پیروز خواهم شد یا نه .همه این‌ها موجب شادی من می‌شود، اما نه موجب خوشبختی .»

این کتاب توسط دل آرا قهرمان مترجم رسمی فعلی پائولو در ایران به فارسی ترجمه شده است و انتشارات بهجت آن را به چاپ رسانیده است.